Strona główna | Mapa serwisu
  
Archiwum
Archiwum

PARA 2008.

    15 marca 2008 roku DOK w Dębnie zorganizował Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wynikiem ciężkiej pracy uczniów i opiekunów(p. M. Matkowska i  K. Piwowar) otrzymaliśmy wyróznienie dla zespołu muzycznego" MINI DANCE" i Kwalifikacje na Przegląd Powiatowydla dla "MAXI DANCE". Zespół muzyczny "TA-TI-TU" został Laureatem tego przeglądu.
Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia na dalszej drodze.
                                                                                Monika Łukasik































~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NSP na lodzie.

6 marca 2008 r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku wybrali się na wycieczkę na lodowisko. Wspaniała zabawa i doskonały humor dopisywał wszystkim uczestnikom, a wspomnienia na długo zostanął w pamięci.





















Jasełka

               Dzień  13 stycznia 2008 roku dla uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku był  dniem szczególnym. Uczniowie klas I- III wraz  z opiekunem panią mgr Janiną Dudziak zaprezentowały "Jasełka" w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie. Aktorzy wcielali się  w kreowane postacie z wielkim zaangażowaniem. Prezentowali  teksty i śpiewali kolędy   niemal na profesjonalnym poziomie. Szkolny zespół muzyczny TA-TI-TU pod kierunkiem Pana Kazimierza Piwowara wykonał wiele pastorałek.  Praca całego zespołu została nagrodzona gromkimi brawami, a spektakl zakończył się jednym, wspólnym, głośnym kolędowaniem. Panującą atmosferę, zaangażowanie i grę młodych aktorów utrwaliliśmy na kilku fotografiach, które prezentujemy.



                                                                              Monika Łukasik











---------------------------------------------------------------------------
Jasełka i Wigilia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Barnówku


            Jak co roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku przygotowali "Jasełka" z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas I-III , którym towarzyszył szkolny zespół muzyczny "TA-TI-TU". Rodzinna atmosfera przedstawienia i wspólne kolędowanie sprawiły, że wielu z nas poczuło się jak w rodzinnym domu. Oklaskom nie było końca, a wspólne dzielenie sie opłatkiem było uwieńczeniem całego spotkania.
Wszystkim składamy najszczersze życzenia...

                          Szczęście nadaje sens życiu
                        to magia w twym sercu zaklęta
                        nie pozwól mu zostać w ukryciu 
                         podaruj je bliskim na święta.
                         Zdrowych i pogodnych świąt ...

 
                                                     
                                                                                                   Monika Łukasik
      






 




----------------------------------------------------------------------------------

Spotkanie z Policją

    20 grudnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie z Policją pt. "Bezpieczeństwo na drodze" oraz "Fajerwerki- potencjalne niebezpieczeństwo". Uczniowie uważnie wysłuchali pogadanki i dowiedzieli się wielu rzeczy dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Każdy z uczniów otrzymał odblask i broszury informacyjne. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomoże zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.

                                                                               Monika Łukasik



 




---------------------------------------------------------------------------------



Szkolny Święty Mikołaj 


   7 grudnia 2007 roku uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku odwiedził wspaniały gość a mowa tu o Świętym Mikołaju. Niespodzianka była tym większa, że każdy z uczniów został obdarowany wspaniałym prezentem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Święty Mikołaj także odwiedzi naszych "grzecznych" uczniów i obdaruje ich równie wspaniałymi podarunkami.


                                                                            Monika Łukasik







 


 



 





-------------------------------------------------------------------


Wizyta Świętego Mikołaja z Holandii







 




-----------------------------------------------------------------------------


Konkurs plastyczny pt.   „Bezpieczna i zadbana wieś",    

 
 
              Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Barnówku zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Bezpieczna i zadbana wieś", którego inicjatorem  była Pani Alicja Korban- przedstawicielka KRUS. Fundatorem nagród była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, placówka terenowa w Sulęcinie. Konkurs przygotowala i przeprowadziła Pani Janina Dudziak, a uczestnikami byli uczniowie klas I- IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku.

Laureaci:

 
Poziom I

 
Im. Marta Łukasik
II m. Natalia Burdzińska
III m. Natalia Bubak



Poziom II

 
Im. Paweł Grudziński
 IIm.- Marzena Gołebiowska
 IIIm. Mateusz Macugowski

 
  Gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów.






                                                                                              Monika Łukasik


--------------------------------------------------------------------------------------





Św. Barbara – Patronka górników.

      Z inicjatywy mieszkańców Barnówka w centrum tej miejscowości, wiosną 2008 roku zostanie odsłonięta przydrożna kapliczka św. Barbary – patronki górniczego stanu.



Świeta Barbara


    Jak każda przydrożna kapliczka, również i ta będzie wymownym znakiem dla lokalnej społeczności. Wybór tej właśnie świętej nie powinien być chyba dla nikogo zaskoczeniem. Tutejsza spłeczność, żyjąc w cieniu szybów wiertniczych  postanowiła otoczyć szczególna czcią św. Barbarę. Uczyni się to poprzez wybudownie w centrum wsi małej kapliczki. Jej obecność będzie wyrazem wdzięczności za ogrom bogactw naturalnych, ale także bez wątpienia wołaniem o szczególną opiekę nad ludźmi tu mieszkającymi oraz wykonywującymi ciężki zawód górnika.

   Figurka św. Barbary ma być wyrazem przywiązania mieszkańców do wiary swoich ojców i kontynuacją pięknej polskiej tradycji stawiania przydrożnych kapliczek.





Ta niecodzienna inicjatywa spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród górniczego stanu, który już wkrótce będzie mógł otaczać szacunkiem  świętą Barbarę    w naszym Barnówku. Projekt uzyskał pełną aprobatę ks. Proboszcza Andrzeja Przybyły.
 
                                                                                    Elżbieta Mielcarek




--------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Świętego Huberta.
 
 
     Zgodnie z coroczną tradycją Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku , dnia 5 listopada obchodzony był  Dzień Świętego Huberta. Oprócz licznie zebranych uczniów szkoły i przedszkolaków z Małego Przedszkola „Leśne Skrzaty” na spotkanie przybyli członkowie Koła Myśliwskiego „ Dzik” z prezesem Dariuszem Winnickim na czele.

      Program artystyczny jaki przedstawili nasi uczniowie i przedszkolacy, zawierał piosenki   o tematyce leśnej i myśliwskiej. Zebrani goście zaskoczeni byli umiejętnościami artystycznymi młodzieży. Po przedstawieniu uczniowie i myśliwi wzięli udział w konkursach, przygotowanych z tej okazji. 
       Na zakończenie nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, oraz otrzymali drobne prezenty od naszych najmłodszych.

              Z okazji dnia Świętego Huberta życzymy wszystkim myśliwym udanych polo­wań, zdrowia i wytrwałości w pracy dla ochrony przyrody. Składamy życzenia wszystkim, którzy troszczą się o życie i piękno naszych lasów.
 
 
                                                                                                    Monika Łukasik



------------------------------------------------------------

Pamięć  o Naszych Zmarłych

 Dnia 31.10.2007 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku uczcili pamięć  Wszystkich Zmarłych zapalając na pobliskim cmentarzu.
                                                                            
                                                                                      Monika Łukasik



--------------------------------------------------------------------------------

Grzybobranie 2007

 
          Dnia 27.10.2007 r. na terenie parku wiejskiego w Dolsku odbył się konkurs przyrodniczy. W ramach konkursu uczestnicy różnych szkół ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Dębnie , Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębnie ,Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Barnówku,  Szkoła Podstawowa w Cychrach, Szkoła Podstawowa w Sarbinowie, Szkoła Podstawowa w Smolnicy, Gimnazjum Publiczne w Dębnie i inne)wzięli udział  w grzybobraniu, oraz w konkursie wiedzy o grzybach.

          Drużyna uczniów naszej szkoły, odpowiednio przygotowana przez panią Dorotę Zielińską wzięli udział w tym konkursie. Ku wielkiemu zaskoczeniu innych,  nasza drużyna w składzie: K. Gołębiowski, M. Lubianiec, P. Potapińska, K. Witkowska- uczniowie VI klasy zdobyła I miejsce. Gratulujemy wygranej.

 
 
                                                                                      Monika Łukasik

---------------------------------------------------------------------------------


PASOWANIE KLASY PIERWSZEJ 2007/2008

12.10.2007r. w Niepublicznej Sszkole Podstawowej  w
Barnówku odbyła się potrójna uroczystość:

·         Pasowanie uczniów kl.I
·         Dzień Nauczyciela,
·         Dzień Papieski.
      W apelu udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Oprawa uroczystości była pełna humoru.
Uczniowie klasy pierwszej po otrzęsinach złożyli ślubowanie. Wręczono dzieciom pierwszy dokument – legitymację szkolną. Rodzice złożyli obietnicę szczególnej troski o dziecko i otrzymali Kodeks Postępowania z Uczniem klasy I. Ksiądz proboszcz A. Przybyła poświęcił tornistry i podarował pamiątki.
     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały złożone życzenia przez nowo pasowanych uczniów na ręce dyrektora szkoły dla wszystkich pedagogów i pracowników obsługi.  I z tej okazji uczniowie klasy III wręczali „Oskary”, które były podziękowaniem za włożony trud i poświęcenie. Ciepłe słowa skierowali również zaproszeni goście.
    Na koniec uczczono Dzień Papieski – modlitwą i wspomnieniem o Janie Pawle II.

  Rodzice i uczniowie klasy I zaprosili gości i pracowników na słodki poczęstunek.
 
                                                                                                  Monika Łukasik
 
  --------------------------------------------------------------------------------------                                                                                                              
„SPRZĄTANIE ŚWIATA”
 
                Potrzeba dbania o przyrodę powinna być najistotniejszym atrybutem wpijanym dzieciom już od najmłodszych lat. Dnia 13 września 2007 roku o godzinie 9.00 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku wraz z nauczycielami stawili się do pracy na rzecz dobra przyrody. „Sprzątanie świata”, bo o tym mowa, jest naszym odzewem na apel skierowany do wszystkich ludzi na całym świecie. Wiemy, że niewielki obszar, który posprzątaliśmy jest kropelką w morzu potrzeb.
               Teren objęty naszymi staraniami był zależny od miejsca zamieszkania dzieci. Dzieci w Barnówku wraz z nauczycielami( E. Bonadyko, B. Szałkowska, ks. A. Przybyła) sprzątały teren drogi w kierunku Dolska, kopalni naftowej oraz teren przy kościele.
                Dzieci z Mostna wraz z nauczycielami( M. Łukasik, D. Zielińska) sprzątały drogi i tereny przyleśne. 
                Natomiast dzieci z Więcławia wraz z J. Musiał i I. Windysz sprzątali tereny przy drodze od Mostna do szosy Dębno- Myślibórz.
                W wyniku przeprowadzonej akcji zebrano parę worków śmieci.  Po ciężkiej pracy zorganizowano ognisko i pieczenie kiełbasek dla wszystkich uczniów z Mostna i Barnówka.
                 Mamy nadzieję, że nasza praca włożona w uporządkowanie terenu zaowocuje utrzymaniem należytego porządku na terenach leśnych.
 
                                                                                   Monika Łukasik
-------------------------------------------------------------------------


JUŻ IV ROK 
W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ  W BARNÓWKU
 
                 Po nieco przedłużonych wakacjach 3 września uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2007/ 2008.  Wakacje były o całe 3 dni dłuższe. Ale rok szkolny już się rozpoczął  uśmiechem na twarzy wracamy do obowiązków. Beztroskie dni za nami, o czy przypomniał nam pierwszy dzwonek.
               Uroczysty apel poprzedzony  mszą świętą odprawianą przez proboszcza  tutejszej parafii-  Andrzeja Przybyłę w intencji społeczności szkolnej, odbył się o godzinie 9.00. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Janina Dudziak, która
przywitała wszystkich zebranych i przybyłych gości, rodziców oraz uczniów naszej szkoły, oraz opowiedziała nam o tym co nas czeka  w odnowionych klasach.
                Do wszystkich zgromadzonych swoje słowa skierowała pani dyrektor Elżbieta Mielcarek.      
W szczególny sposób powitała pierwszoklasistów, dla których ten dzień jest pierwszym dniem w naszej szkole. Życzyła im dużo radości, zabawy i wielu przyjaźni oraz by czuli się w szkole dobrze  
i bezpiecznie.
                  Pani dyrektor skierowała do wszystkich następujące słowa: 

               To już IV rok szkolny jaki rozpoczynamy dziś w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Barnówku.
Dzięki Waszemu zaufaniu i przychylności wielu ludzi dobrej woli  w dalszym ciągu pełni swoją szlachetną misję, w która na trwałe wpisane są: edukacja, dziedzictwo kulturalne i tradycja. (…) Na koniec pragnę wyrazić nadzieję, iż rok szkolny 2007/2008 będzie rokiem wspólnych sukcesów, wyśmienitej współpracy i czasem wielkiej przygody z nauką.

            Na zakończenie odbył się występ uczniów klasy II  i słodki poczęstunek dla całej społeczności uczniowskiej podarowany przez naszych wspaniałych gości.
 
        Nie bójmy się kolejnego roku w szkole. Na pewno dostarczy nam on wielu
ciekawych wrażeń. A w przyszłości, właśnie szkolne lata będziemy wspominać najmilej...
            Życzymy wszystkim uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły, owocnej pracy, wytrwałości i sukcesów.
   
 
 
                                                                                              Monika Łukasik

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Świętowanie Dnia Matki i Ojca
w Niepublicznej Szkole Podstawowej
w Barnówku


 

        Święta i uroczystości są bardzo ważną strefą ludzkiego życia. Wszystkim ludziom potrzebne są chwile westchnienia, wypoczynek, radość i zabawa, zatem to wszystko, co tworzy świąteczną niezwykłość. W ten oto sposób wraz z dziećmi z naszej szkoły obchodziliśmy święto naszych „ Kochanych Mam i Tatusiów”.
        Ze względu na ciężkie czasy wielu rodziców, żyjąc nerwowo, pospiesznie, często zapomina, czym są uroczystości rodzinne w wychowaniu ich drogich pociech. Niektórzy sądzą, że polegają one na organizowaniu wystawnych i kosztownych przyjęć, a zapominają, że dzieciom potrzebny jest miły, zabawny nastrój, dużo swobody, okazji do wyrażania własnych uczuć.
        Każdy z Rodziców otrzymał specjalne zaproszenie na tą wspaniałą okazję. Choć spotkanie miało miejsce w godzinach popołudniowych, przybyło na nie niespodziewanie dużo rodziców, którzy zasiedli przy pięknie ubranych stołach, uginających się pod słodkościami przygotowanych na tą okazję.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem  zgromadzonych gości, które wygłosiła Pani Janina Dudziak, po czym przedstawiono program artystyczny uczniów klas „0” i I (pod kierunkiem B. Szałkowskiej), oraz  grupy przedszkolaków (pod kierunkiem K. Kulig). Dzieci, dla swoich ukochanych rodziców śpiewały wspaniałe piosenki i mówiły przepiękne wierszyki, każdy starał się zaprezentować jak najlepiej, nawet tym , którym na próbach czasem brakowało odwagi, to dziś pokazały prawdziwą klasę. Starania młodych artystów nagrodzone były gromkimi brawami. Dzieci kolejny raz pokazały, że są nie tylko pojętnymi „uczniami”, ale i pełnymi wdzięku aktorami, z olbrzymim przejęciem pracującymi na uśmiech i brawa ze strony gości. Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze,  tym bardziej, że w trakcie programu artystycznego występował szkolny zespół muzyczny „Ta- Ti – Tu” (pod kierunkiem K. Piwowara). W tym dniu nie zabrakło wzruszeń. Mamusie i Tatusiowie usłyszeli wiele miłych, ciepłych i serdecznych słów od swoich dzieci. Zostali obdarowani wyrazami szacunku i wdzięczności za trud w wychowaniu swoich pociech. Dzieci wraz ze składanymi życzeniami wręczyły swoim Rodzicom piękne kwiatki.
       Po wystąpieniach uczniów  organizatorzy w imieniu uczniów naszej szkoły i ich Rodziców wręczyli kwiaty dla naszej kochanej „Szkolnej Mamy” czyli dla Pani  Dyrektor, która zabrała głos i w szczególny sposób podkreśliła rolę Rodziców  w wychowaniu ich dzieci. Podziękowała im za troskę, którą otaczają swoje pociechy oraz złożyła im z tej okazji jak najlepsze życzenia.
        Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewaliśmy tradycyjne
„sto lat”, a następnie Rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
         Wspólne świętowanie upłynęło w sympatycznej i przyjaznej atmosferze.


                                                                                                       Monika Łukasik
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH UCZNIÓW
NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W BARNÓWKU
                       Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku wzięli udział w VI Mistrzostwach Powiatu Myśliborskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 31.03.2007roku w Barlinku.
W biegu na 800 m w kategorii dziewcząt klas V-VI wystartowała Magdalena Lubraniec, natomiast w biegu na 1000m w kategorii chłopców klas V- VI wystartowali Artur Gołębiowski, Damian Polak, Krystian Gołębiowski, oraz Sylwester Kucharski.

                       Dnia 3.04.2007 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku wzięli udział w VI Międzyszkolnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Różańsku. Ogółem w zawodach uczestniczyło 154 uczniów z pięciu szkół podstawowych gminy Dębno. W kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 600 m wystartowali Karolina Gołębiowska, Karolina Witkowska, Magdalena Lubraniec, Sandra Kasprowiak, która zajęła IV miejsce, oraz Sylwester Kucharski, Przemysław Gawlas, Wojciech Kunisz i Krystian Gołębiowski, który zajął  IV miejsce w tym biegu.
W kategorii chłopców klas VI na dystansie 600 m wystartowali: Artur Gołębiowski, Kamil Macugowski, Rafał Smolarek, oraz Damian Polak, który zajął III miejsce i tym samym wywalczył brązowy medal.
Dnia 14 kwietnia 2007 roku uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Barnówku  Krystian Gołębiowski wziął udział w XXVI Biegach Ulicznych im. Henryka Witkowskiego i zajął 23 miejsce w kategorii chłopców klas V.
Wszystkim uczestnikom i wygranym serdecznie gratulujemy.

         
                                                        Monika Łukasik i Natalia Przybytek

------------------------------------------------------------------------------------

 
ŚWIĘTOWANIE PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BARNÓWKU


Z pewnością nie ma szkoły, w której pominięto by obchodzenie wczesnowiosennego obrzędu topienia Marzanny.
Obrzęd niszczenia tj. topienia, palenia czy w inny sposób niszczenia Marzanny odbywał się w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Zwyczaj ten przekształcił się w zabawę i w takiej formie przetrwał do naszych czasów. Zabawa ta spopularyzowana przez telewizję, prasę i inne środki masowego przekazu rozprzestrzeniła się na wszystkie regiony naszego kraju, nawet tam, gdzie pierwotnie obrzęd ten nie występował. Odbywa się 21 marca, w pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. Jest to obecnie święto powitania wiosny, podczas którego organizuje się konkursy na najbardziej pomysłowo wykonaną kukłę, różne zabawy dziecięce i młodzieżowe, które przyczyniają się do poznania własnych tradycji ludowych.
Z tej to okazji w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Barnówku odbyło się spotkanie całej szkoły na szkolnych podchodach i wspólnej zabawie. Sportowy marsz po zdrowie opatrzony testem wiedzy był bardzo interesujący i zabawny.
Uczniowie z naszej szkoły już wiele dni wcześniej przygotowywali się do tego wydarzenia. Przynosili do szkoły torby za starymi ubrankami, szmatkami, wełną, bibułą. Stanowić to miało tworzywo do robienia Marzanny. Zabawę rozpoczęto apelem z tej okazji. Następnie odbył się konkurs w tworzeniu Marzanny. Uczniowie szkoły podzieleni na 5 grup zabrali się do tworzenia pięknych pań. Technika wykonania była różna. Ubierano krzyżak zrobiony z drewnianych listewek w stare szmatki, szaliki, chusty, tasiemki. Wypychali niepotrzebnymi resztkami materiału i zmiętymi gazetami. Inni robili kukłę ze słomy, bibuły oraz ubrań przyniesionych przez dzieci.
Dzień ten nie pozostał również bez znaczenia dla dzieci, które choć znacznie zróżnicowane wiekowo (od 3 do 13 lat), doskonale się razem bawiły i pracowały. Spotkanie to dostarczyło dzieciom młodszym pewnych przykładów, postaw i wzorców zachowań. Natomiast dzieciom starszym otworzyło możliwość wykazania się dojrzałością, odpowiedzialnością i troską o młodszych i słabszych od siebie.

                                                                                               Monika Łukasik

---------------------------------------------------------------------------------------------

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ
W BARNÓWKU.


Dzień Babci i Dziadka są obchodzone w różnych krajach na świecie. Czasem babcie i dziadkowie świętują razem jednego dnia, czasem osobno, niekiedy zaś tylko babcie mają swój własny dzień w kalendarzu. W naszym kraju 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a zaraz po nim 22 stycznia Dzień Dziadka.
19 stycznia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Barnówku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Sala, w której zgromadzili się zaproszeni goście zamieniła się w przytulną kawiarenkę, gdzie unosił się zapach domowego ciasta oraz kawy i herbatki. Tak właśnie uczniowie naszej szkoły przywitali swoich najukochańszych dziadków i babcie.
Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym. Dzieci przepięknie recytowały wiersze i śpiewały piękne piosenki na część swoich dziadków. Babci i dziadka nie da się przecenić, wiedzą o tym nie tylko dzieci i rodzice, ale także pracownicy szkoły.  Ciepło i tkliwie, a niekiedy ze łzą w oku przypatrywali się dziadkowie występom swoich wnucząt. Życzenia złożyła także Pani Dyrektor Elżbieta Mielcarek.
Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości wręczyły swoim babciom i dziadkom pięknie wykonane prezenty. W tym dniu wszystkie buzie były rozpromienione i radosne, począwszy od najmłodszych, a kończąc na najstarszych. Dziadkowie z dumą opuszczali mury szkolne.

                                                                                                   Monika Łukasik
---------------------------------------------------------------------

BAL KARNAWAŁOWY
W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ
W BARNÓWKU

Karnawał to czas szalonej zabawy. Chętnie bawią się dzieci i ich rodzice. Przyjemność sprawia nie tylko obcowanie z innymi, dobra muzyka, ale też możliwość przeistoczenia się w kogoś zupełnie innego, najczęściej w księcia lub księżniczkę. Bal karnawałowy wywołuje wiele emocji, które udzielają się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.   Tego jednego dnia w roku na parę godzin przywdziewamy ubiór inny niż zazwyczaj. Możemy być kimś innym.
6 lutego w naszej szkole królowały  różnorodne postacie: piękne królewny, urocze krakowianki, tajemnicze czarodziejki, odważni rycerze, nieustraszeni Nijna, oraz wspaniale straszna Baba Jaga.
Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca.
Po słodkim poczęstunku podarowanym przez Państwa Kmieć oraz  Pana J. Gawlika już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Wodzirejami była czarownica i ogrodniczka. Przy dźwiękach piosenki "Zuzia lalka nie duża”  wyruszyliśmy  w zaczarowaną podróż. Wszyscy przebierańcy szlifowali karnawałowe rytmy -w wężach, korowodach i kołach. Oprócz wspaniałych tańców, wiele dzieci brało udział w konkursach,  których uczestnicy nagradzani byli słodkimi upominkami i wspaniałymi prezentami. Śmiechu było co niemiara. Radosne chwile swoich pociech obserwowali rodzice, utrwalając, co ciekawsze momenty kamerą lub robiąc zdjęcia. Wszyscy miło będziemy wspominać ten dzień: dzień pełen radości, uśmiechu  i szczęścia.

                                                                                 Monika Łukasik
--------------------------------------------------------------------------------------------------


Barnówko 26.02.2007r.

W dniu 24 lutego 2007 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Stowarzyszenia Edukacyjnego „Nasza Szkoła” w Barnówku.          

Zgodnie z zapisem statutowym w lutym bieżącego roku upłynęła trzyletnia kadencja działalności zarządu stowarzyszenia. W związku z powyższym na    walnym zebraniu członków  w przyjętym porządku przedstawione zostało:

·       
sprawozdanie z działalności za okres kadencji przez prezesa zarządu - Pana Henryka Bieńka
·       
sprawozdanie Komisji Rewizyjnej złożyła przewodnicząca Pani Irena Wolska  ,
·       
sprawozdanie rzeczowo-finansowe – Pani Agata Jordan
     
Podjęto uchwały  o udzielenie absolutorium dla:

·       
 ustępującego Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego „Nasza szkoła” w Barnówku i Komisji Rewizyjnej.

W glosowaniu tajnym wybrany został zarząd na kadencję 2007-2010
Skład osobowy zarządu:

1.Henryk Bieniek – prezes
2.Janusz Fabiańczyk – w-ce prezez
3.Krystyna Kisała – skarbnik
4.Lidia Kunisz – sekretarz
5.Grzegorz Kucharski – członek

Skład osobowy Komisji Rewizyjnej:

1. Irena Wolska – przewodnicząca
2.Alicja Gawlas – członek
3. Artur Rosół – członek
       Przyjęto deklaracje na  nowych członków stowarzyszenia.                                  
       W zebraniu uczestniczyli  licznie zaproszenie goście.
                                                                                            
                                                                              Kamila Macudzińska

----------------------------------------------------------------------------------------------------



--------------------------------------------------------------------------------------

XV Finał WOŚP w Barnówku

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją nauczyciele i uczniowie szkoły w Barnówku zorganizowali finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Celem było oczywiście zebranie środków na szczytne cele Orkiestry, a osiągano to na liczne sposoby.

Do atrakcji imprezy należały min.:

  • stoisko fryzjerskie
  • loteria fantowa
  • stoiska gastronomiczne
  • stoisko fotograficzne, na którym w zaimprowizowanym studio można było sobie zrobić zdjęcie.
  • turniej w piłkarzyki
  • liczne aukcje.
Korzystanie z każdego ze stoisk związane było z wrzuceniem do puszki drobnej kwoty na Orkiestrę.

Krótki reportaż oraz galerię zdjęć z zaimprowizowanego studia można znaleść pod tym adresem:

www.wosp-barnowko.kw.pl 

----------------------------------------------------------------------------------------------------


Kolejnych 10 Małych Przedszkoli zostanie otwartych na początku września we wsiach województwa zachodniopomorskiego

Od marca w województwie zachodniopomorskim działają już dwa Małe Przedszkola, w Lubieniowie i Siedlicach. Projekt Małe Przedszkole w Każdej Wsi zakłada stworzenie alternatywnej formy edukacji przedszkolnej, która będzie pełniła rolę ośrodków edukacyjnych dla najmłodszych. Do końca 2007 roku powstanie 65 Małych Przedszkoli w czterech województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i łódzkim. Projekt jest realizowany na terenach wiejskich.


We wrześniu powstanie 10 Małych Przedszkoli w województwie zachodniopomorskim. Przedszkola zostaną otwarte we wsiach: Gorawino (gm. Rymań), Łubowo (gm. Borne Sulinowo) Sądów (gm. Dolice), Karścino (gm. Karlino), Gogolewo (gm. Marianowo), Barnim (gm. Warnice), Daszewo, (gm. Karlino), Karwowo (gm. Łobez), Wiechowo (gm. Marianowo), Barnówko (gm. Dębno).

Bliższe informacje o niektórych przedszkolach:

Gorawino (wieś popeegerowska)
Tutaj Małe Przedszkole powstaje we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino. Wokół przedszkola skupiło się wielu mieszkańców wsi, sołtys, wójt, radni oraz ksiądz. Stowarzyszenie prowadzi już Małą Szkołę, nauczyciele nawet w wakacje pracują z dziećmi. Stowarzyszenie szuka dodatkowych źródeł dochodu, pisze projekty edukacyjne i społeczne, uruchomiło magiel, z którego zyski przeznacza na rozwój szkoły.

Łubowo (dzięki zaangażowaniu władzy lokalnej powstaną aż dwa oddziały)
Małe Przedszkole powstaje także w Łubowie, gdzie rodzice już w wakacje zorganizowali zbiórkę zabawek. Chętnych dzieci jest tam więcej niż może pomieścić jedno Małe Przedszkole. Władze lokalne zaspokajając potrzeby mieszkańców postawiły dotować drugi oddział Małego Przedszkola z własnych środków. Przedszkola będą się mieścić w budynku samorządowej Szkoły Podstawowej. "Z przyjemnością obserwowałam rodzącą się współprace instytucji publicznych i organizacji po
email: szkola.barnowko@yahoo.pl